Jak sprawdzić czy dieta jest prawidłowa?

Mam 19 lat i waże 70kg. Mam okolo 157cm wzrostu.. W rok przytylam 20kg. Upraeiam sport ( jazda na rowerze, siatkówka, bieganie) i staram sie jeśc zdrowo. Chciałam zrobić jakieś badania i sprawdzić czy wszystko jest ok, tylko nwm jakie badania zrobić.

Witam serdecznie,
waży Pani dość dużo, wiec bardzo prawdopodobne że dieta nie jest prawidłowa.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
Proszę także wykonać badania tarczycy (TSH, FT3 FT4), cukier na czczo i po obciążeniu glukozą można także wykonać badania w stronę insulinooporności i policystycznych jajników.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry, Powinna się Pani zgłosić do lekarza rodzinnego w celu wystawienia skierowania na badania hormonów tarczycy oraz poziomu cukru we krwi. Jeżeli w tych badaniach nie będzie nieprawidłowości przyczyną wzrostu masy ciała z dużym prawdopodobieństwem jest nieprawidłowa dieta, którą trzeba będzie zmienić na dostosowaną do Pani potrzeb w celu normalizacji masy ciała.