Jak zmniejszyć objawy nerwicy lękowej?

Witam. Mam zdiagnozowaną nerwicę lękową z różnymi bólami ciała. 5 miesięcy temu miałem echo serca, usg klatki piersiowej oraz usg brzucha. Wszystko wyszło dobrze. Lecz jakiś czas po tych badaniach aż do dzisiaj odczuwam dziwne objawy takie jak: dziwne bóle brzucha z bólem przemieszczającym się, ściskanie pod mostkiem, nagle uczucie duszenia się, pulsowanie w brzuchu podczas leżenia/siedzenia, wrażenie i uczucie że coś mam w brzuchu, że coś tam zaraz w środku pęknie. Jeśli odczuwam jakichś z tych objawów od razu wpadam w panikę że to tętniak aorty. Czy jest możliwe że od czasu zrobienia tych badań czyli 5 miesięcy rozwinął się u mnie tętniak aorty? Objawy są naprawdę niepokojące ale nadal nie wiem czy to nerwica czy tętniak, badania są dobre ale z drugiej strony może po takim czasie tętniak mógł się rozwinąć? Proszę o pomoc.

Witam,

nic nie stoi na przeszkodzie wykonać kontrolne badanie obrazowe usg jamy brzusznej aby potwierdzić lub wykluczyć tętniaka takie badanie warto wykonać nawet dla komfortu psychicznego aby uspokoić Pana.

Warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym leczenie zaburzeń lękowych o zlecenie na konsultacje z psychologiem klinicznym który w takich przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem leczniczym.

Brak informacji z Pana strony o lekach jakie przyjmuje nawet te bez recepty aby móc coś polecić z medycyny naturalnej która jest pomocna połączona z medycyną kliniczną.

Pozdrawiam

Witam Pana,

Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pana schorzeń somatycznych,

a lekarz stwierdził u Pana nerwicę lękową, to zapewne tak jest.

Objawy, które Pani opisuje często występują przy zaburzeniach lękowych.

Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają różnych

objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem równowagi układu

wegetatywnego, które jeszcze bardziej potęgują lęk.

Jest to zespół objawów, które występują bez zmian chorobowych w organizmie

charakteryzujących się zaburzeniami somatycznymi i pobudliwością nerwową.

Objawy te występują na skutek stresu, lęku i napięcia psychicznego.

W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe, mogą odczuwać

różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności, ból w okolicach serca,

kołatanie serca, przyspieszone tętno, dolegliwości żołądkowe, ból głowy, zawroty głowy,

wszelkie nerwobóle i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej

go ujarzmić, a to może doprowadzić nasilania objawów.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do przyczyny Pana lęków o zdrowie i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan

spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/