Jaka jest skuteczność antykoncepcji w razie pomyłek?

Witam bardzo serdecznie! Chciałabym zadać bardzo ważne dla mnie pytanie. Szukałam odpowiedzi, ale wydaje mi się, że nie do końca odpowiadają konkretnie na nieścisłości mojego przypadku... Problem polega na tym, że od niedawna wzięłam nowe tabletki, poprzednie mój organizm odrzucił w zupełności. Ustaliłam sobie, że wezmę je o godz. 9:00, ale z racji charakteru mojej pracy, raz wzięłam je o 9, raz o 11, czasem nawet o 14... Jak to wpływa na skuteczność? Wyczytałam z Państwa odpowiedzi, że nic złego się nie dzieje, jeśli nie przekroczymy 12 godzin, ale... bardzo mnie to martwi, mimo wszystko. Od nowego opakowania zmienię godzinę na wieczorną, ale na razie jestem trochę wystraszona. Zaniedbałam sprawę. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie:-)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Słusznie Pani wyczytała w poprzednich postach, że kilkugodzinne odstępstwa w przyjmowaniu tabletek nie powinny wpłynąć na skuteczność antykoncepcji. Ustalenie stałej pory zażywania tabletek jest niezbędne ze względu na połowiczny okres rozkładu substancji czynnej tabletek. Powinno także minimalizować ryzyko pominięcia którejś tabletki blistra.

Proponowałabym spokojnie poczekać do najbliższego okresu, który zapewne wystąpi w przewidzianym terminie, a od następnego opakowania zmienić godzinę na bardziej dogodną.

Pozdrawiam