Jaka może być przyczyna pieczenia twarzy?

Witam, Co może być powodem pieczenia, mrowienia twarzy? Ostatnio te objawy nasiliły się i dodatkowo, co już zaczyna być bardzo niepokojące, pojawiło się mrowienie, drętwienie języka i twarzy. Głowa mnie pobolewa cała. Od dłuższego czasu - 3 mce mam ciagłe zawyżone ciśnienie 170-180/90-102, którego nie mogę skutecznie obniżyć proszkami tak jak wcześniej. Mam już dwukrtonie podwyższoną dawkę lekarstw i nadal wstaje rano z wysokim ciśnieniem. Po dłuższym spacerze, trzymaniu nóg na dole np. podczas konferencji stopy mi bardzo puchną, a także są czerwone i piekące. Ostatnio oprócz stóp także łydki były w czerwonych plamach i te miejsca bardzo piekły, śwędziały. Zalecono mi branie maganezu, a następnie wapnia. I nie pomogło. Badania ogólne - krew i mocz nie wykazały niepokojących wyników. Na co wskazują takie objawy? Jakie dodakowe badania winny być wykonane?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po przeanalizowaniu dotychczasowej diagnostyki i bezpośrednim badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.