Jaka może być przyczyna zaparć i krwawienia z odbytu?

Dzień dobry, mam problemy z brzuchem, chyba w dużej mierze chodzi o problemy jelitowe. Za dwa tygodnie jestem umówiona na kolonoskopię. W czasie korzystania z toalety zauważyłam niewielkie ilości krwi, jak również nieraz pojawiają się zaparcia. Nie zauważyłam utraty wagi, jednak po spożyciu niektórych produktów boli mnie brzuch. Nie jest on nie do wytrzymania, jednak jest uciążliwy. Zrobiłam badanie krwi, które wskazało że nie mam anemii, OB wynosi 63, a CRP 6,34. Stresuję się badaniem i chciałabym się dowiedzieć, czego można się spodziewać, wiem że z samego opisu ciężko wysnuć powód gorszego stanu zdrowia, jednak chciałabym wiedzieć co może być powodem takiego stanu. Pozdrawiam

Dobry wieczór,

przyczyn może być wiele np uchyłki jelita cienkiego, zmiany naczyniowe, nieswoiste choroby zapalenie jelit.

Kolonoskopia na którą jest Pani umówiona da odpowiedź na pytanie co może być powodem takiego stanu.

Jeśli krwawienie nadal będzie się powtarzać proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie lub lekarza pierwszego kontaktu celem badania fizykalnego i ocena stanu zdrowia przed badaniem kolonoskopii. Pozdrawiam