Jakie badania przy nadmiarze gazów?

od długiego (kilka lat) czasu mam problemy zoladkowe a mianowicie mam zdecydowany nadmiar gazów, często (nawet 6-7x dziennie) muszę chodzić do toalety jednak wyróżnienie następuje gazami lub średnia iloscia przezroczysta mazia/sluzem że stolcem objawy ustępują jednak szybko wracaja. okolo 8 lat temu mialem klasyczna meroda operowane hemoroidy (2 rzedy 2 pozostaly że względu na mniejsze konsekwencje pooperacyjne). czuje jakis ucisk w różnych miejscach prawego podbrzusza siedzac - między rzebrami a miednica. miałem robiona kolonoskopie 12 i 2 lata temu - bez zmian, usg brzucha również 2x ostatnio 4-5 miesiecy temu bez jakichkolwiek zmian. uczęszczam do gastrologa terapia na ibs xifaxanem debretin duspetalin retard potem enteromax zamiast xifaxanu przynos niezbyd widoczne efekty. ogolnie sa lepsze dni i gorsze nie wiem od czego to zalezy. co jeszcze ewentualnie powinienem spróbować- badania/dieta/leki.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa celem dalszej szerszej diagnostyki.