Jakie badania wykonać przy zapaleniu zatok?

Dzień dobry Mam zmiany obrzękowo zapalene śluzówki zatok szczękowych głownie lewej.przy rezonansie magnetycznym odcinka szyjnego miałam to dopisane czy to coś poważnego?Mam 54 lata .Jakie mogłabym szczegółowe badania zrobić i do jakiego lekarza czy to laryngolog czy powiązane z kręgosłupem szyjnym stan zapalny.Czy szumy w uszach po wypadku komunikacyjnym mogą mieć z tym coś wspólnego? Bardzo dziękuję

RM bardzo często przekłamuje w obrazie zatok. Za miesiąc proszę zrobić klasyczne zdjęcie zatok i przysłać mi ich obraz. Nie opis. My inaczej opisujemy zatoki niż radiolodzy. nie wiem jaki to był wypadek komunikacyjny ale jeżeli dotyczył szyi to może być przyczyną szumów usznych. To właśnie tętnice kręgowe zaopatrują w tlen ucho wewnętrzne. Uraz komunikacyjny szyi tak zwany mechanizm "strzału z bicza" powoduje krótkotrwałe zamknięcie tętnic kręgowych co skutkuje często trwałym uszkodzeniem funkcji ucha wewnętrznego.