Jakie będzie postępowanie przy obecnej, świeżej krwi w stolcu?

Witam pisze bo jestem w kropce. Zauważam od kwietnia co miesiąc krew na stolcu. Ilość jest minimalna, normalny człowiek by nie zauważył.. ale ja ogladam co wydalam. Bylam w kwietniu u proktologa nic nie zdiagnozował. Gdy to się powtórzyło poszlam kolejny raz i mialam wówczas per rectum, anoskopie i rektoskopia. Wówczas opisano ze niepowiekszine ale przekrwione hemoroidy 1stopnia. TERAZ Po 3 tygodniach spokoju znow dosłownie smuga krwi na kale. Po zatwardzeniu, widzę że to ma właśnie miejsce po zatwardzeniu gdy za malo pije i zaniedbam dietę. Dodam że krew wyglada jak taka z nosa smuga gdy pęknie naczynko, i jest świeża Czy te badania są wystarczająco Czy jednak mimo tego że krew jest świeża czeka mnie kolonoskopia...
KOBIETA, 43 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

badania, które Pani opisała, są często wykorzystywane w diagnostyce proktologicznej. Jeśli wyniki tych badań wskazywały na przekrwione hemoroidy pierwszego stopnia, może to być przyczyną obserwowanej krwi na stolcu.

Kolonoskopia to bardziej zaawansowane badanie, które umożliwia oglądanie wnętrza jelita grubego za pomocą elastycznego wziernika. Pozwala to na dokładniejszą ocenę stanu jelita i wykluczenie innych potencjalnych przyczyn krwi na stolcu. Decyzja o wykonaniu kolonoskopii zależy od lekarza i wyników dotychczasowych badań.

Proszę się nie martwić, ponieważ pomimo powszechnego przeświadczenia, kolonoskopii wcale nie towarzyszy ból, ani silny dyskomfort.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kolonoskopia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.