Jakie mogą wystąpić skutki uboczne?

Dzień dobry, w związku z anemią i niską odpornością lekarz rodzinny zalecił wizytę u dietetyczki, która nakazała aby zażywać suplementy diety tj.: ADEK w kroplach, Kompleks B-50 metylowy Dibenkozyd B-12 1000 mg DMEA 500mg Witamina D 4000mg Czy ma to sens, czy można to łączyć z fluoksetyną oraz Szafranoceum oraz jakie mogą wystąpić skutki uboczne po zażyciu tego wszystkiego ?

Witam serdecznie,
Dietetyk powinien ułożyć Pani taką dietę, aby przyjmować jak najmniej suplementów diety. To dieta powinna być głównym źródłem wszystkich witamin, minerałów i składników odżywczych. Suplementy mogą być jedynie uzupełnieniem diety. Jadłospis powinien być pełnowartościowy i odpowiednio zbilansowany.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk