Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie wykonać badania, aby wiedzieć co mnie może uczulać?

Od urodzenia mam alergię na ryby, po których zjedzeniu występowały takie objawy jak zaczerwienienia, obrzęk, nudności itp. Nie jadam ryb, ale drażni mnie także ich zapach (najgorzej jest przy smażeniu), występuje swędzenie,duszności,ciężko mi się oddycha i okropnie boli gardło przy wdechu.Zauważyłam,że takie objawy mam także podczas brania kąpieli,stwierdziłam że uczulają mnie jakieś kosmetyki, ale nie wiem dokładnie jakie składniki.Jakie wykonać badania,aby wiedzieć co mnie może uczulać?
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Ryby i owoce morza działają krzyzowo z alergią na kurz i roztocza. Warto spróbować zrobić badania w tym kierunku. Jeśli chodzi o kosmetyki to proponuję przejść na ekologiczne bez konserwantów. Bardzo trudno jest odkryć na jaki środek chemiczny jesteśmy uczuleni. Czasem spadek odporności z powodu alergii na kurz może wywoływać nienaturalne reakcje organizmu na inne bodźce.

Magdalena Maciejewska
Dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu


umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety