Jakimi stylami mogę pływać ze spłyconą lordozą szyjną?

Witam, jakimi stylami mogę pływać ze spłyconą lordozą szyjną? RTG i MRI kręgosłupa szyjnego wykazały spłycenie lordozy szyjnej, poza tym wszystko jest w porządku, brak stanów zapalnych i zniekształconych dysków, a mimo to mam silne objawy, zdaje się, od kręgosłupa właśnie. Są to zawroty i bóle głowy, pogorszenie widzenia, trudność skupienia wzroku, po przebudzeniu czasem nudności i zdrętwiałe IV i V palce u jednej lub obu rąk, ogólne rozbicie po wstaniu rano, a ostatnio staram się spać na plecach z podpartą szyją, zamiast na brzuchu i chyba mi się pogorszyło. Objawy trwają jakoś od 2-3 miesięcy z różnym natężeniem i w różnych kombinacjach. Poszłam na basen, pływałam głównie żabką i właśnie przeczytałam, że przy problemach szyjnych jest to niewskazane i można sobie zaszkodzić. Czy to prawda? Jak powinnam pływać? I jak sobie ulżyć w tej przypadłości, jakie ćwiczenia wykonywać? Jaką poduszkę dobrać? Czy wyżej wymienione objawy mogą być spowodowane spłyceniem lordozy szyjnej, czy innymi chorobami? Pytam, tutaj, bo wizytę u ortopedy mam dopiero za dwa miesiące... Dodam, że ostatnio jestem zestresowana i spięta, inne badania podstawowe wyszły mi dobre, przyjmuję tylko magnez i witaminę B12 z zalecenia internisty. Miałam wykonane też MRI głowy - wszystko wyszło ok, jedyny problem w szyi. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja neurochirurga i ustalenie dalszej diagnostyki dopiero wtedy będzie można zalecic dalsza diagnostyke