Która tabletka antykoncepcyjna zapewnia pełne zabezpieczenie?

Witam, mam takie pytanie, a w zasadzie kłopot. Od 12 maja biorę tabletki N***, zrobiłam już 7-dniową przerwę. W czasie tej przerwy pojawiło się normalne krwawienie.Teraz biorę już drugie opakowanie. Chciałam się upewnić od ktorej tabletki jestem już w pełni zabezpieczona? Bo różnie na forach piszą i stąd moja obawa przed ciążą. Kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia, brałam wtedy 4 tabletkę z drugiego opakowania. Dodam, że tabletki biorę regularnie, czasami może jest to kwestia paru minut spóźnienia. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przyjęła Pani pierwszą tabletkę pierwszego opakowania w pierwszym dniu krwawienia, to była Pani zabezpieczona od razu. Jeśli pomiędzy 2. a 5. dniem, ochrona przed ciążą była pełna po tygodniu. Aktualnie działanie antykoncepcyjne jest całkowicie zachowane.