Leczenie wrzodu dwunastnicy i liczne nadżerki

Witam serdecznie. Mam 31 lat. Od 5 tygodni leczę wrzód dwunastnicy i liczne nadżerki lekiem IPP (40mg x 2). W teście ureazowym podczas badania endoskopowego nie wykazano obecnosci bakterii Helicobacter Pylori. Obawiam sie jednak, że mogę być zakażony. Czy fakt, że zażywam i zażywałem IPP przed badaniem endoskopowym mogło zamaskować wynik? Czy obecnie w trakcie kuracji IPP, sensowne jest wykonanie badania na obecnoś Helicobacter Pylori z krwi? Dziękuje za odp. Pozdrawiam i życzę miłego dnia! :)

Pana sytuacje jest dość skomplikowana.
Rzeczywiście powinien Pan wykonać test na obecność zakażenia Helicobacter, nie z krwi ale z kału lub test izotopowy oddechowy.
Jeśli te testy nie potwierdzą zakażenia, potrzebne jest oznaczenie gastryny we krwi.
Konieczna jest konsultacja u gastroenterologa.