Lekka anemia czy coś poważniejszego?

Witam, jestem kobietą i mam 36 lat. Od dłuższego czasu źle się czuję, jestem bardzo zmęczona, osłabiona, mam zawroty głowy, bolą mnie kolana, łydki, ciężko mi wejść po schodach - tak mnie kolana bolą, mam dziwne plamki przed oczami. Moje wyniki: hemoglobina 9,7, hematokryt 32.8, MCV 79,4, MCHC 29.6, MCH 23.5, rozmaz NEUT 1.90 (2.5-5.00), OB lekko podwyższone, pozostałe wyniki w normie. Czy moje wyniki świadczą o czymś poważniejszym czy to tylko anemia?

Witam!
Złe samopoczucie, zmęczenie, osłabienie i reszta opisywanych przez Panią objawów najprawdopodobniej wynika z niedokrwistości. Nie jest to niedokrwistość lekka - stężenie hemoglobiny we krwi jest znacznie obniżone. Dość niska średnia objętość czerwonej krwinki (MCV) i obniżone stężenie neutrofilów (NEU) we krwi świadczy o tym, że najprawdopodobniej przyczyną niedokrwistości jest niedobór żelaza.

Z wynikiem powinna Pani koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, który zbierze wywiady, zbada Panią, zleci dodatkowe badania i na tej podstawie będzie mógł określić, co jest przyczyną niedokrwistości oraz zalecić odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam.