Mam 15 lat i odpowiednią wagę. Jak ją utrzymać?

Jestem dziewczyną, wzrost 168 cm, waga ok. 54 kg, czasem jak się przejem to 55 kg. Utrzymuję wagę, ponieważ przeważnie liczę kalorie i jakoś próbuję nie przesadzić. Kiedyś ważyłam trochę więcej i nie chcę ponownie przytyć. Jestem zwolniona z WF-u, ale co tydzień przepływam 1 km na basenie. Czy to wystarczająca aktywność sportowa? Jakie ćwiczenia mogłabym uprawiać nie obciążając jednocześnie kolan?

Mój przykładowy jadłospis: Śniadanie: miseczka owsianki ze szklanką mleka 2%, szklanka herbaty zielonej. 2 śniadanie: błonnik pokarmowy Granex, bułka bądź chleb pełnoziarnisty bez masła z serem żółtym bądź serkiem do chleba, jabłko. Obiad: 1 opcja -makaron z sosem szpinakowo-czosnkowo-śmietanowym; 2 opcja- spaghetti z sosem pomidorowym i serem żółtym; 3 opcja- ziemniaki/ryż, 3 kotleciki sojowe bez panierki, fasola/soczewica; 4 opcja- 4 placki ziemniaczane z sosem grzybowym. Podwieczorek: 2 kostki czekolady, kiwi, grapefruit/pomarańcza. Kolacja: jogurt, 2 kromki pełnoziarnistego chleba z serkiem kanapkowym i pomidorem.

Nie jem min. 1h przed snem. Piję wodę mineralną niegazowaną między posiłkami. Jestem wegetarianką od roku. Choruję na przewlekłą chorobę neurologiczną. Jaką dietę powinnam stosować?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie sprecyzowałaś choroby neurologicznej, na którą cierpisz (to po częście wpływa na rodzaj zalecanej aktywności fizycznej). Nie wiem również z jakich względów stosujesz dietę wegetariańską.W przypadku diety wegetariańskiej, grupę produktów mięsnych można zamienić na: suche nasiona roślin strączkowych, nabiał, jaja, ryby (nie wiem jaką odmianę wegetarianizmu stosujesz), orzechy, nasiona. Proszę o więcej szczegółów.

Przykładowe ćwiczenia są dostępne na: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia (proszę jednak skonsultować je z neurologiem).

Pozdrawiam

P.S Wszystkie decyzje powinny być konsultowane z rodzicami/opiekunami.