Mam urojenia czy wyraźne objawy jakiejś choroby?

Mam 15 lat i nie wiem co robić. Mam natłok różnych objawów. Raz wydaje mi się, że jestem w ciąży, a raz że mam jedynie zespół napięcia przedmiesiączkowego. Może podam objawy. Od trzech dni mam duże wzdęcia i wydaje mi się, że mój brzuch stał się ogromny (nie wiem, może trochę przytyłam i to tylko sadło). Czasami odczuwam ucisk w żebrach i dziwny posmak w ustach (taki gorzkawy). Do tego wszystkiego czuję świąd, łaskotanie w pochwie, a na wkładkach widoczny jest taki żółtawy śluz z grudkami, o brzydkim zapachu. Pewnie pytanie skąd myśli o ciąży? Otóż dokładnie 4 tygodnie temu po raz pierwszy w życiu uprawiałam seks oralny no i od tej pory nie mogę sobie dać spokoju. Mam wrażenie, że mogłam zajść w ciążę, bo tydzień po zbliżeniu wymiotowałam i miałam zgagę. Naprawdę nie wiem co robić. W internecie poszukuję objawów ciąży, informacji w którym tygodniu zaczyna powiększać się brzuch, itp. Do tego jeszcze obecne dolegliwości. Chciałabym zrobić sobie test ciążowy, ale nie dam rady go kupić. Wszyscy by się na mnie dziwnie patrzyli, że nastolatka kupuje takie rzeczy. Czy to wszystko to moje wymysły, urojenia, zwykły strach przed ciążą, czy rzeczywiście powinnam zacząć się martwić? Proszę o szybką pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Seks oralny nie prowadzi do zapłodnienia, chyba, że dojdzie do kontaktu nasienia ze środowiskiem pochwy. Połknięcie spermy nie prowadzi do zapłodnienia.
Twoje objawy mogą być spowodowane zbyt dużym napięciem nerwowym i stresem przed niechcianą ciążą, co ma duży wpływ na dostrzeganie dziwnych objawów wśród zwykłych zjawisk.

Natomiast świąd i upławy mogą sugerować infekcje pochwy lub sromu.
Proponuję zgłosić się do ginekologa, jeśli dolegliwości będą się utrzymywać, konieczne będzie badanie i ewentualne wdrożenie leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl