Mam złe samopoczucie i często się denerwuję - co mi dolega?

Witam. Mam 21 lat, od jakiegoś czasu źle się czuję, tzn. często boli mnie głowa, temperatura ciała jest niska (35,6), cały czas jestem senna, oczy mam mętne, miewam lęki, boję się iść do szkoły, pracy. Ostatnio bolało mnie w okolicy klatki piersiowej, tzn. czułam ucisk, często chodzę smutna albo się czymś zamartwiam. Nieraz siedząc obok kogoś obcego w autobusie, denerwuję się i ciężko mi złapać oddech. W pracy boję się, że spotkam kogoś znajomego, na którego widok zaraz denerwuję się i robię się czerwona. Ciężko w to uwierzyć, ale na ogół ludzie biorą mnie za towarzyską, otwartą i wesołą dziewczynę. Proszę o szybką odpowiedź :(

Witam!

Pani problemy mogą mieć związek z przeżyciami oraz problemami psychicznymi. Jednak by móc stwierdzić podłoże psychiczne zaburzeń, najpierw należy wykluczyć zaburzenia somatyczne, które mogły te dolegliwości wywołać. Dlatego na początek polecam konsultację z lekarzem rodzinnym. Jeśli okaże się, że nie badania nie wykażą przyczyn somatycznych, wtedy warto skonsultować się z psychologiem i lekarzem psychiatrą. Pomoc specjalistów może pozwolić Pani poradzić sobie z problemami i zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować dolegliwości.

Pozdrawiam

Psychologia

Uczucie zmęczenia i osłabienie mogą mieć różną przyczynę, warto sprawdzić czy nie są to objawy choroby somatycznej np. niedoczynności tarczycy w tym celu należałoby przeprowadzić badanie krwi, które zalecić może lekarz internista.
Jeśli jednak wykluczy Pani przyczyny somatyczne, być może przeżywa Pani ostatnio jakieś stresy, trudne sytuację, jeśli tak warto skontaktować się z psychologiem i popracować nad poprawą jakości życia oraz wyeliminowaniem dokuczających Pani objawów.

Witam. Warto udać się do lekarza rodzinnego i zrobić podstawowe badania krwi, aby sprawdzić czy osłabienie nie jest związane z anemią. Poza tym rozmowa z psychologiem mogłaby pomóc zrozumieć zachowania, które Cię zaczęły niepokoić. Pozdrawiam