Maseczki z miodu na AZS

Witam, mam dwie córki, i obie mają uczulenie ale ciężko mi określić na co. oglądając zdjęcia różnych chorób wygląda mi że mają AZS.Mieszkam za granicą i tutaj to ignorują w Polsce będe w sierpniu i wtedy się dowiem coś więcej na temat wysypki(plam). Stosuję różne środki,ale efekt jest słaby.Czytałam ostatnio ze miód wygładza skórę i pomaga goić rany np:po oparzeniu. Czy na Atopowe Zapalenie Skóry też można robić maseczki z miodu? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam Magdalena.

Miod i inne produkty pszczele, zwlaszcza aplikowane miejscowo, niestety moga uczulac. Wowczas moze to przyniesc wiecej szkody niz pozytku. Najlepiej do czasu konsultacji lekarskiej stosowac tzw. emolienty.

Witam, jesli córki nie sa przebadane pod kątem uczulenia i nie jest zdiagnozowane azs to nie należy eksperymentować, aby nie pogorszyć stanu skóry.Na gojenie ran polecę preparat z apteki działa na przyspieszenie gojenia i na świąd skóry: La roche posay cicaplast lub lipikar baum ap.