Możliwość schudnięcia przy Chorobie Hashimoto

Witam Mam 27 lat, hashimoto. Ciągle tyje mimo ćwiczeń po 1 godz przez 3 dni w tyyg, staram sie zdrowo i regularnie odżywiać, słodycze są dla mnie żadkościa. Co zrobić jeszcze by móc schudnac? mam 168 cm wzrostu i ważę 68 kg. MOja waga waha się o 1,5 kg raz 68 raz prawie 70

Witam Panią,
Przy chorobie Hashimoto bardzo często obserwuje się wzrost wagi, nie mniej jednak jej spadek jest możliwy po zastosowaniu odpowiedniej diety i systematycznej aktywności fizycznej. dieta powinna eliminować niektóre z produktów a do tego byc zdrowa i odpowiednio zbilansowana.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Wzrost wagi jest jednym z objawów choroby Hashimoto. Dieta, jak i przyjmowane leki mają na celu przede wszystkim przywrócenie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przy chorobach autoimmunologicznych, do których zalicza się Pani choroba, zalecamy wykluczenie z codziennego jadłospisu glutenu oraz mleka i produktów stworzonych na jego bazie (jogurtów, twarogów, kefirów). Dodatkowo powinno się ograniczyć produkty bogate w jod oraz uzupełnić dietę w źródła selenu i cynku. Zalecamy także wykluczenie soi, cebuli, rzodkwi, brukselki, rzepy, brukwi, roślin krzyżowych, które posiadają inhibitory hamujące produkcje hormonów tarczycowych i przypisuje się im działanie wolotwórcze. W celu redukcji masy ciała należy spożywać 5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasowych. Ma to na celu pobudzenie organizmu do pracy oraz wyrównanie metabolizmu. Dieta powinna być zbilansowana pod względem kaloryczności, jak i składników odżywczych, aby nie dopuścić do niedoborów. Nie należy zapominać o odpowiedniej podaży płynów w ciągu dnia oraz włączeniu aktywności fizycznej. W celu ułożenia odpowiedniej dla Pani terapii żywieniowej zalecamy wizytę u doświadczonego dietetyka klinicznego.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444