Na co wskazują bóle głowy przy tym TK?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu dokuczają mi bóle głowy, lekarz pierwszego kontaktu stwierdził, że na tle napięciowym, mam również stwierdzone zwyrodnienia w i przepuklinę w odcinku szyjnym. Jednakże bóle pojawiły się nagle, nie są one bardzo nasilone, raczej takie uciskowe lub czas ból z tyłu głowy w skali 4/10. Zrobiłam tomograf głowy, jednak wizytę u neurologa mam dopiero za miesiąc. Czy mogę prosić o interpretację wyniku, czy ta szersza komora czwarta to coś groźnego? "Mega cisterna magna - wariant rozwojowy. Szersza komora IV - rozwojowo? W przebiegu zaniku podkorowego? Poza tym w badaniu TK obraz mózgowia i przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych w granicach normy. Nie wykazano hiperdensyjnej wynaczynionej krwi wewnątrzczaszkowo ani złamania objętych badaniem kości mózgoczaszki."

Witam! Poza wariantami rozwojowymi obraz mózgu wydaje się nie odbiegać od stanu prawidłowego. Należy zastanowić się nad bólem napięciowym, gdzie przyczyną mogą być stany lękowe, co może wiązać się z urazem emocjonalnym, zazwyczaj sprzed lat, co mogło doprowadzić do ukrytych, podświadomych kompleksów. Należy się zastanowić i przeanalizować cały obraz kliniczny, nie tylko jedno badanie. Pozdrawiam W. Łuczkowski.