Na co wskazuje ból kręgosłupa we wczesnej ciąży?

Jestem obecnie w 10 tygodniu ciąży. Rok temu poroniłam ciążę w 6 tyg. Dlatego teraz biorę profilaktycznie duphaston 2 razy dziennie dodatkowo lekarz zalecił mi brać nospe w razie bólu brzucha czy skurczy. Ciąża do tej pory rozwijała się prawidłowo, miewałam już bóle brzucha czy dołu pleców. Jednak dziś dokucza mi ból kości ogonowej, kręgosłupa w odcinku krzyżowym, promieniujący do bioder. Miałam już podobne bóle, ale dziś bardziej się denerwuje. Bólu brzucha nie odczuwam. Nasilenie bólu nie jest duże, ale i tak martwię się czy to nie zwiastun poronienia. Plamienia czy krwawienia brak. Wizytę mam dopiero za 3 dni. Pozdrawiam.
KOBIETA, 27 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim proszę nie martwić się na zapas. Dolegliwości bólowe w okolicy kości ogonowej w ciąży są często zgłaszane przez ciężarne i nie świadczą o utracie ciąży.

Przyczyną może być ucisk na kręgosłup (z powodu powiększającej się macicy oraz wzrostu dziecka), co w efekcie doprowadza do bólu kości ogonowej. Bardzo dobrze, że zapisała się Pani na wizytę do ginekologa. Oceni on rozwój ciąży i będzie Pani spokojniejsza.

Podobne pytania, przy których pojawiły się odpowiedzi naszych ekspertów umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-kosci-ogonowej-spowodowane-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-okolicy-kosci-ogonowej-w-38-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-kosci-ogonowej-w-35-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.