Nacięcie brodawki Vatera a ból pleców i brzucha

Witam. Miesiąc temu miałam atak woreczka żółciowego lekarze nie podjęli się usunięcia go ze względu na to, że mam nadczynność tarczycy zostałam skierowana na nacięcie brodawki Vatera. Ataki miały nie powrócić. Jednak od kilku dni bardzo bolą mnie plecy i góra brzucha. Dokładnie w mostku. Diety przestrzegam. Jestem pół roku po urodzeniu syna jest dość ciężki a ja często nosze go na rękach. Czy ból może być spowodowany kręgosłupem?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
mimo wszystko zalecam ponowny kontakt z lekarzem, wykonanie badania USG brzucha i podstawowych badań krwi. Na podstawie opisywanych dolegliwości należy wykluczyć ostre zapalenie trzustki (jako powikłanie nacięcia brodawki Vatera).

Tak może, ale żeby to ewidentnie stwierdzić należałoby Panią bezpośrednio zbadań i wykonać badania laboratoryjne (wątroba: głównie poziom bilirubiny, ASPAT, ALAT, fosfataza alkaliczna, GGTP i trzustka: alfa-amylaza, lipaza) oraz USG brzucha (ocena pęcherzyka, dróg żółciowych i trzustki). O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.