Nadciśnienie płucne i wysokie wyniki prób wątrobowych

Mój lekarz kardiolog stwierdził nadciśnienie płucne nie jest ona jeszcze bardzo duże ale jest . Podczas szukania przyczyn okazało sie że serce , żyły płuca sa ok natomiast wyszło, że mam strasznie wysokie wyniki wątrobowe GGTP- 1106-918 wyniki robione w przeciągu 2 dni, ALT-75,7 a AST- 31,4 bilirubina całkowita 0,39, glukoza 109 trójglicerydy163,7, cholesterolcałkowity 306,90, erytrocyty w moczu. Co może być przyczyną tych złych wyników. Mam również nadciśnienie

Aleksander Ropielewski

Przyczyna zaburzeń gospodarki lipidowej zwykle jest związana z predyspozycjami genetycznymi, diatą oraz nadciśnieniem tętniczym. Dodatkowo widzę wynik glukozy w górnej granicy normy lubtez świadczący o zaburzonym stężęniu glukozy na czczo (w zależności od norm), które razem wskazuja na zaburzenia metaboliczne. Podwyższony wynik ggtp występuje najczęściej u alkoholików, w zaburzeniach odpływu żółci oraz niealkoholowym stłuszczeniu wątroby. Nie wiem, które z wymienionych przyczyn mogą być brane pod uwagę w Pani wypadku ponieważ nie mam możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego.