Napady duszącego kaszlu po chorobie

Zaczne od początku w połowie stycznia z żoną byliśmy chorzy, mieliśmy gorączke ,mięśnie nas bolały, na początek leczyliśmy się tym co w aptece mogliśmy kupić. Po kilku dniach żona poszła do lekarza rodzinnego no i jego diagnoza to zwykle przeziębienie. Po kilku kolejnych dniach dostalismy taki kaszel, że szło się udłusić po przetestowaniu kilku syropów na kaszel choroba ustąpiła , żonie całkowicie a mi i właśnie to moje pytanie: Mam dalej napady dłuszącego kaszlu, ale się dobrze czuję.

Witam!
Podczas infekcji wirusowych może dochodzić do zniszczenia nabłonka wyścielającego drogi oddechowe. Stają się one jakby obnażone i podatne na czynniki drażniące, jak dym, silne zapachy, zimne powietrze, głębsze oddychanie przy wysiłku. Stan takiego podrażnienia może utrzymywać się do ok. 3-4 tygodni po przeziębieniu. Jeśli czuje się pan dobrze, kaszel jest suchy i występuje głównie w wymienionych wyżej sytuacjach to najprawdopodobniej jest to tylko przejściowa niedyspozycja. Należy dbać o dobre wietrzenie pomieszczeń, nawilżanie powietrza w domu i unikanie czynników drażniących. Nie ma konieczności przyjmowania leków.
Czasem przewlekający się suchy kaszel może być objawem atypowego zapalenia płuc ale zwykle towarzyszą temu objawy jak: osłabienie, stany podgorączkowe (utrzymywanie się temperatury 37,0-37,9 stC.
Jeśli kaszel będzie się utrzymywał powyżej 4 tygodni zalecam wizytę u lekarza rodzinnego.