Nawracające zapalenie płuc u dziecka - jak wyleczyć?

Witam! Mój synek ma 3,5 roku, od maja bieżącego roku co miesiąc choruje. Zaczęło się od zapalenia jamy ustnej, później dwa razy przeszedł zapalenie gardła, na początku września pierwsze zapalenie płuc (leczenie antybiotykiem, zastrzyki). Po upływie tygodnia od podania ostatniego zastrzyku ponowne zapalenie płuc. Zostałam skierowana z dzieckiem do alergologa (wcześniej miał stwierdzoną alergię na białka mleka krowiego), mały dostał leki przeciwalergiczne, tran i wziewy, przez październik i listopad raz dziennie przyjmował wszystkie przypisane mu leki. Pani alergolog zdecydowała, że spróbujemy odstawić wziewy - niespełna po tygodniu odstawienia zaczął się suchy kaszel i okropna chrypka, po wizycie u pediatry okazało się, że dziecko znów ma zapalenie płuc (bez temperatury tak jak i poprzednie). W chwili obecnej przyjmuje antybiotyk w zastrzykach (wszystkie leki w zawiesinie wymiotuje). Co może być przyczyną tak częstych zachorowań dziecka? W jaki sposób mogę zwiększyć jego odporność? Bardzo proszę o poradę! Dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
przyczyną nawracających infekcji może być stwierdzona alergia. Zastosowane leczenie przyniosło poprawę samopoczucia a ich odstwienie spowodowało ponowny nawrót dolegliwości. Nie napisała Pani na jakie produkty jest uczulone dziecko - na pewno należy ich unikać. Warto również wykluczyć u dziecka astmę. Konieczna jest ponowna wizyta u alergologa.
W celu podniesienia u dziecka odporności proszę przede wszystkim dbać o jego dietę - powinna być bogata w witaminy i mikoroelementy. Również aktywnośc fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu, podnosi odpornośc (oczywiście, nie gdy dziecko jest chore).
Sosowanie preparatów podnoszących odporność proszę skonsultować z pediatrą, który ma możliwość dziecko zbadać.

Pozdrawiam