Nieregularne cykle po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Witam, w zeszłym miesiącu odstawiłam tabletki, które brałam regularnie bez przerw 8 lat. Od 18 listopada do 24 miałam miesiączkę i do tej pory, tj. 20.12 nie pojawiła się kolejna. Wg tabletek okres powinnam była dostać w niedzielę, tj. 16 grudnia. W zeszłym tygodniu robiłam sobie badanie Beta HCG, które wyszło poniżej normy, co oznacza, że nie jestem w ciąży, jednak okresu nadal nie mam, piersi mnie nie bolą, brzuch też nie bardzo. Proszę o podpowiedź, czy czas wybrać się do lekarza czy może jeszcze poczekać.

Witam! Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, tym bardziej po wieloletnim ich stosowaniu, pierwsze cykle mogą być nieregularne. Przyjmuje się, że przez pierwsze 6 miesięcy miesiączki mogą być nieregularne lub/i zmiennym charakterze. Z tego względu nie widzę wskazań do pilnej konsultacji ginekologicznej. Jeżeli krwawienie nie pojawi się w przeciągu 2 tygodni, powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam