O czym świadczą bóle podbrzusza, świąd i pieczenie pochwy?

Witam. Mam pytanie. Od 4,5 miesiąca przyjmuje plastry antykoncepcyjne (jestem w trakcie 5 opakowania, wcześniej przez 3 miesiące brałam tabletki), współżyje regularnie. W trakcie 4 opakowania plastrów dostałam krwawienie 2 dni przed odklejeniem ostatniego (trzeciego) plastra, wcześniejsze krwawienia dostawałam 4 dni po odklejeniu trzeciego plastra. Teraz jestem w trakcie 3 plastra z piątego opakowania i od kilku dni odczuwam lekkie bóle podbrzusza i ból piersi. Kiedy byłam u ginekologa, powiedziano mi ze przyspieszenie krwawienia z 4 opakowania mogło być spowodowane antybiotykami które przyjmowałam dwa tygodnie wcześniej. Poza tym odczuwam swędzenie i pieczenie przy wejściu do pochwy, mam też białe gęste upławy. Czy może być to jakaś choroba? Prosiłabym o szybką odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią krwawienie śródcyklowe jak najbardziej mogło mieć związek ze stosowaniem antybiotyku. Ponadto proszę pamiętać, że takie krwawienia śródcyklowe są jednym z najczęściej spotykanych objawów niepożądanych towarzyszących stosowaniu preparatów hormonalnych. Innym z działań niepożądanych mogą być grzybicze infekcje pochwy. Na taką właśnie infekcję mogą bowiem wskazywać opisane przez Panią objawy. Wskazana byłaby konsultacja ginekologiczna oraz wykonanie posiewu, by ocenić czynnik etiologiczny zakażenia i rozpocząć właściwe leczenie.