Obfite plamienia przez dwa tygodnie po odstawieniu tabletek

Witam. Mam 28 lat, pierwszą ciążą za sobą, a co za tym idzie - zdecydowałam, aby powrócić do brania tabletek Wcześniej przez 5 lat stosowałam tabletki, dobrze się po nich czułam. Ale ze względu na cenę niedawno poprosiłam swojego lekarza o przepisanie tańszych... Zaczęłam je brać przy pierwszym dniu miesiączki, ale niestety po kilku dniach źle zaczęłam się czuć, kręciło mi się w głowie, niedobrze mi było, więc stwierdziłam, że niestety, ale je odstawię. Nie czekałam do skończenia opakowania, tylko po 9 tabletkach przestałam, ale niestety w trakcie zauważyłam, iż mój okres w ogóle się nie skończył, tylko może był mniej skąpy. Niestety mija już drugi tydzień, a dalej mam plamienia. Nie jest to okres, ale takie zwykłe plamienia tylko bardziej obfite. Bardzo się boję, bo niepokoi mnie ta cała sytuacja. Proszę o szybką odpowiedź, bo i tak niestety na pewno musze do lekarza się z tym problemem wybrać. Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak jak Pani napisała - i tak musi się Pani wybrać do lekarza, także po wypisanie recepty na inne tabletki (chyba warto wrócić do tych wcześniej stosowanych). Być może plamienia związane są z niewielkimi zaburzeniami hormonalnymi, ale przyczyna może też być inna. Pełne badanie lekarskie i wykonanie cytologii powinno sprawę wyjaśnić.

Pozdrawiam!