Oczekiwanie na okres po tabletce 72 h po

Jak długo będę musiała czekać na okres ? Witam.Około miesiąca temu musiałam zażyć tabletkę 72 po, niestety około 10 dni ponziej musiałam zażyć kolejna dawkę.Obydwie tabletki były zażyte w pierwszej dobie i po obydwóch dostałam krwawienia wywołanego. .Co daje dwa 'okresu' w ciągu tamtego miesiąca.W tym miesiącu nie dostałam żadnego okresu mimo uczucia jakbym miała go zaraz dostać (ból podbrzusza,bóle głowy oraz dokuczliwy ból sutków ). Wykonałam 4 testy i wszystkie wyszły negatywne.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim nie może Pani traktować tabletek 72h po jako regularnej antykoncepcji! Zdecydowanie przeciwwskazane jest stosowanie tego leku tak często. Przyjęcie dwóch dawek w odstępie dziesięciodniowym może skutkować powikłaniami (wymienionymi w ulotce leku). Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza ginekologa i wykonać USG transwaginalne, w celu oceny stanu endometrium.