Odcinek przekrwionej, obrzękniętej śluzówki nadżerkami

Wynik kolonoskopi:"W poprzecznicy,na głęb. 50 cm kilkucentymetrowy (ok.5 cm) odcinek przekrwionej, obrzękniętej śluzówki nadżerkami- pobrano wycinki" Wynik hist.-pat : "Fragmenty błony śluzowej jelita grubego z dość nasilonym naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych, niszczących ogniskowo gruczoły, z nadżerką ale bez ropni kryptowych" Czy to może być Crohn czy nieswoiste zapalenie jelit , a może pozostałość po rzekomobłoniastym zapaleniu jelit (luty -marzec). Jak to leczyć, może jakaś dieta?

Mogą być wszystkie wszystkie wymienione , dalsze postępowanie i zalecenia ustali lekarz prowadzący , który zlecił badanie , zż