Odczuwanie pieczenia w piersi

Witam. Mam pytanie odnośnie piersi. Otóż boli mnie lewa pierś. Tak jakby coś tam było i piekło, boli nawet gdy leżę na plecach, gdy chodzę, biegam czy schylam się. Często też boli mnie lewa pacha. Nie jest to na pewno nerwobol bo pierś boli nieprzerwanie od 3 miesięcy. Podczas ciąży miałam torbiel ale już jej Nie czuje. Nie karmię już rok czasu, a lewa piersią 14 miesięcy gdyż pokarm mi zanikl. Proszę o odpowiedz czy mam się czym martwić. Na usg jestem umówione 27 lutego- czy mam się spieszyć?

Ból piersi po zaprzestaniu karmienia trzeba skonfrontować z wynikiem badania USG. Wykluczeniu nerwobólu na podstawie czasu trwania bólu jest zbyt daleko idącym uproszczeniem niemającym podstaw merytorycznych. Bóle dłużej otrzymujące się często spowodowane są uciskiem na poziomie kręgosłupa. A te zmiany najczęściej u młodych kobiet spowodowane są złymi nawykami dotyczącymi siedzenia, czytania w pozycji leżącej etc.