Po stosunku umyłam się w gorącej wodzie. Czy jest możliwość zajścia w ciążę?

Witam,
bardzo proszę o pomoc i to jak najszybciej. Mam 20 lat, a ostatni okres miałam 11 grudnia. Z 9 na 10 dzień cyklu kochałam się z chłopakiem, zabezpieczyliśmy się prezerwatywą. Nie biorę antykoncepcji hormonalnej. Leczę niedoczynność tarczycy.
Po stosunku zauważyłam, że poniżej prezerwatywy na członku są również ślady spermy. Nie wiem, czy dostała się ona do pochwy w 90 proc., zmieszała się z śluzem na zewnątrz. Po tym poszłam szybko przepłukać się dużą ilością gorącej wody, a następnego dnia zauważyłam gęsty, mlecznobiały śluz.
Dodam, że okresy mam bardzo nieregularne. Ten dostałam 50 dnia cyklu, ale na ogół dostaję okres niedługo po 43 dniu. Doradźcie mi proszę, co mam zrobić? Czy powinnam zażyć tabletkę "po"?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
W opisanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości ciąży, jednakże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest dosyć małe.
Stosunek odbył się tuż przed miesiączką, a przy dużej nieregularności cyklów trudno w ogóle ocenić, czy cykle są owulacyjne.
Wydaje się, że nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji awaryjnej.
Redakcja abcZdrowie.pl