Pominęłam dwie tabletki. Brać dalej, czy zrobić przerwę?

Witam, mój przypadek jest trochę dziwny a wszystko przez to, że sama nie wiem co robić. W drugim tygodniu zapomniałam 9. i 10. tabletki, dostałam krwawienie i wzięłam normalnie 11. i 12. tabletkę. Po przeczytaniu kilku komentarzy stwierdziłam, że i tak dalsze branie tego blistra nie ma sensu, więc nie wzięłam kolejnych 2 tabletek. Krwawienie mam już 5. dzień, a teraz się zastanawiam czy jednak kontynuować ten blister tabletek, czy odpuścić? Kiedy powinnam dostać normalny okres, żebym mogła rozpocząć branie tabletek na nowo? Proszę o pomoc. To dla mnie bardzo ważne!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Radziłabym zdecydowanie odstawić obecny blister. Skuteczność antykoncepcyjna
została obniżona praktycznie do zera. Dodatkowo wprowadziła Pani trochę zawirowań w swój układ hormonalny, dlatego też proponowałabym odczekać pewien czas z rozpoczęciem kolejnego opakowania. Jeżeli zależy Pani na szybkim powrocie do tej metody antykoncepcji, proszę wyliczyć 7 dni od daty przyjęcia ostatniej tabletki i w 8. dniu rozpocząć kolejne opakowanie.

Może Pani także odczekać około miesiąca do wystąpienia prawidłowej miesiączki i w pierwszym dniu jej trwania rozpocząć kolejny blister. Warto pamiętać, że w czasie nieprzyjmowania tabletek nie jest Pani zabezpieczona.

Pozdrawiam