Pominęłam tabletkę w pierwszym tygodniu. Czy mogę uprawiać sex bez dodatkowego zabezpieczenia?

Witam, pominęłam tabletkę w 5. dniu cyklu miesiączkowego, biore S*** 30 (21 tabletek, mają takie same skladniki hormonalne). Nie miałam stosunku płciowego z mężem. Jeśli chciałabym uprawiać sex po trzech dniach od pominięcia tabletki bez zabezpieczenia, to czy jest możliwość zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli pominęła Pani tabletkę w pierwszym tygodniu po przerwie, to ryzyko zapłodnienia jest zwiększone przez 7 dni, czyli 3 dni później również.