Pominięta tabletka w pierwszym dniu - co robić?

Wczoraj (w piatek 22 stycznia) miałam rozpocząć pierwszą tabletkę z nowego opakowania (jak to jest po siedmiodniowej przerwie). Jednak tak się zdarzyło, że zupełnie wypadło mi to z głowy i zorientowałam się 23 stycznia, ale po 24 godzinach, bo w momencie kiedy powinnam była wziąć drugą z kolei tabletkę. Na ulotce przeczytałam, że powinnam wziąć dwie na raz  tak więc zrobiłam. Mam tylko pytanie, jak będzie teraz z moim zabezpieczeniem? Czy jest skuteczne? I jeszcze jedno - 17 stycznia, czyli 6 dni temu, kochałam się z moim chłopakiem, on się spuścił do środka, jednak 18 dostałam okres. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę przez tę pominiętą tabletkę? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli współżyła Pani podczas przerwy między opakowaniami, a potem zbyt późno rozpoczęła Pani nowe opakowanie, to niestety istnieje ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy za około 3 tygodnie. Poza tym przez 7 kolejnych dni po pominięciu pigułki, proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie, np. w postaci prezerwatywy.

Pozdrawiam!