Poziom glukozy po dwóch godzinach

Dzień dobry, Krzywa glukozowa w normie, cukier po dwóch godzinach na tym samym poziomie co na czczo, 120' ponad 60. Jem mało węglowodanów, 2 kromki chleba rano i do obiadu kaszę lub ryż (rzadko ziemniaki), makaron pełnoziarnisty, wieczorem serek wiejski + wędlina/jajka. nie jem słodyczy/słodkich napoi, wynik ten bardzo mnie niepokoi, czy to już hiperinsulinemia? Dużo się stresuje ( w dzień badania również) mam niedobór witaminy D. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Najlepiej skonsultowac się z dietetykiem, który oceni sposób żywienia. Niezależnie polecam więcej ruchu , który pomoże obniżyc poziom cukru i na pewno odstresuje.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!

Sposób Pani odżywiania, który opiera się na produktach nieprzetworzonych, eliminacji słodkich napojów i słodyczy pozwala wysnuć wniosek, że prawdopodobnie nie ma Pani problemów z gospodarką węglowodanową. Niski, według Pani opinii, po posiłkowy poziom glukozy we krwi może świadczyć po prostu o tym, że organizm dobrze radzi sobie z metabolizowaniem przyjętych pokarmów. O hipoglikemii reaktywnej mówimy zazwyczaj, gdy te cukry są jeszcze niższe, poniżej 55 mg/dl.

Niemniej jednak polecam w przyszłości wykonać doustny test obciążenia glukozą (OGTT), który pozwoli wykluczyć ewentualne nieprawidłowości.

Jeśli chodzi o niedobór witaminy D, proszę się nie martwić, w naszej szerokości geograficznej jest to bardzo częste zjawisko, dlatego w okresie od września do kwietnia zalecana jest suplementacja tej witaminy, a także wzbogacenie diety o ryby morskie.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Dieta LOW CARB? Kolejny MIT czy absolutny HIT?

www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-low-carb-kolejny-mit-czy-absolutny-hit.html?c=9

Serdecznie Pozdrawiam