Poziom witamy D w organizmie u 28-latki

Dzien dobry Chcialabym sie zapytać o wynik badania Witaminy D Mój wynik to 26 Czy musze brac tabletki żeby powiekszyc ten wynik ? Czy stosować jakas diete Z góry dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam

Jeżeli wartość liczbowa, którą Pani podała jest wyrażona w ng/ml krwi to można powiedzieć, że cierpi Pani na niedobór tej witaminy (prawidłowe wartości powinny mieścić się w przedziale 40-60 nm). Sugerowanym postępowaniem w tej sytuacji jest suplementacja lub spożywanie większych ilości produktów szczególnie w tą witaminę zasobnych (tłuste ryby i grzyby jadalne).