Prawidłowa waga u nastolatki

Witam! A więc mam 18 lat i ważę 57 kg przy wzroście 166. Czy to duża waga ? Przyznam, że wolałabym powrócić do swojej starej wagi, czyli max. 53 kg i chciałabym wyrobić sobie płaski brzuch, bo za każdym razem przed lustrem mam te same kompleksy. Chciałabym wiedzieć czy da się zapobiec cellulitowi ? Jaką dietę mogę zastosować, żeby nie przesadzić. Nie mówię oczywiście o głodzeniu się, bo i tak bym nie dała rady. Poza tym czasem lubię sobie zjeść coś słodkiego. np. czekoladę.

18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI obliczony dla podanych przez Ciebie wartości masy ciała i wzrostu wynosi 20,7. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Zdecydowanie nie powinnaś się zatem odchudzać. Może to bowiem przynieść wiele szkód dla Twojego organizmu w postaci na przykład zwolnienia metabolizmu. Jeżeli natomiast chcesz wyrzeźbić określone partie ciała, polecamy naszą stronę http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia, gdzie znajdziesz mnóstwo propozycji ćwiczeń, które można wykonywać zarówno w domu jak i na siłowni. Znajdziesz tam również propozycje ćwiczeń redukujących cellulit. W ramach jego profilaktyki proponujemy stosowanie zasad zdrowego żywienia określonych przez piramidę żywienia.