Problemy z miesiączkowaniem u 19-latki

Witam, jestem młodą kobietą, mam 19 lat, wzrost 170-172 cm, waga ciała stała od 3 lat- 50 kg. Mam problemy z miesiączkowaniem, zdarza się, że 2 razy do roku mam bardzo długie cykle trwające 40 ileś dni. Ogólnie trwają od 30 do 35. Są nieregularne. Byłam u pani ginekolog i wszystkie narządy dobrze mi się rozwijają. Robiłam badania prolaktyny jakoś tydzień po okresie i była w normie. wcześniej badałam się pod względem tarczycy czy przypadkiem nie mam anemii i wszystko ok. więc co mi jest?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, aby wystąpiła i utrzymywała się miesiączka konieczna jest odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej. pani ma zdecydowanie zbyt niską zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Koniecznie musi Pani przybrać na wadze. Proszę stosować bardziej kaloryczną dietę i udać się do dietetyka, w celu dobrania odpowiednio zbilansowanej diety. Pozdrawiam.