Problemy z wypróżnianiem po terapii lekami psychotropowymi

Dzień dobry mam pytanie dotyczące zaparcia po lekowych używałem leku zolafren 5mg , potem w szpitalu na 10 mg ( od tego momentu męczę się z zaparciami ) obecnie nie biorę już żadnego leku psychotropowego ( lekarz podostawiał ze względu na zbyt duże skutki uboczne, min zaparcia) mimo po odstawieniu leku rispolept w 22. stycznia , dalej mam zaparcia , przed byciem dwukrotnie szpitalu dobrze się wypróżniałem , teraz minimalne oddaje stolce raz na 2, 3dni. W jaki sposób, neuroleptyki podziałały na jelita, na układ trawienny, czy to jest proces , który z czasem ustąpi

Takie leki powodują wzmożone napięcie w mięśniach gładkich - takie są mięśnie jelitowe, po odstawieniu skurcz polekowy powinien minąć. Natomiast każdy stres może powodować skurcz jelit, ważny jest też styl życia i odżywiania np. brak aktywności fizycznej, błędy w diecie - poczytaj o tym w internecie. Tak w skrócie - mogą pomóc tzw. probiotyki( takie preparaty, które przyjmuje się przy leczeniu antybiotykami), w pożywieniu więcej pokarmów kiszonych np. kiszona kapusta i ogórki, jedz różne warzywa i owoce,kasze, pij naturalne jogurty i np. biegaj