Rozproszone grupy tyreocytów z cechami pobudzenia tworzące układy drobnopęcherzykowe

Mam guz w cieśni tarczycy o wym. 13x6x7. Opis USG:guz lity i hipoech., żywounaczyniony, dobrze odgraniczony, oprócz tego kilka małych guzkow w platach (płynnych i litych). Wynik cytologii guzka w cieśni: w nadesłanych rozmazach liczne rozproszone grupy tyreocytów z cechami pobudzenia tworzące układy drobnopęcherzykowe.Obraz cytologiczny podejrzany w kierunku nowotworu pęcherzykowego.Kategoria 4. opis makroskopowy:tarczyca B1.Jeden onkolog chce go pbserwować, inny wyciąć tarczycę.Proszę o opinię

witam, tak jest w tej grupie 4 że można obserwować lub operować ;) natomiast jeśli zmiana np.rośnie w stosunku do poprzednich usg, to raczej usunąć. gdyby to była moja tarczyca to bym wycięła. pozdr