Śniadanie a koncentracja w szkole

Witam mam 16 lat i jestem dosyć słabym uczniem mam same jedynki i dwójki nie raz mi się trafi jakaś truja . Co mam jeść na śniadanie żeby móc sie skupic na lekcji i żeby mi lepiej nauka do głowy wchodziła ?
16 LAT ponad rok temu

Witaj,
Prawidłowe odżywianie ma wpływ na układ nerwowy, a tym samym na naukę i koncentrację uwagi.
Przede wszystkim powinieneś ograniczyć ilość cukru i słodyczy w diecie, które utrudniają koncentrację uwagi, a zwiększyć ilość węglowodanów złożonych - kasza, ryż, pieczywo, warzywa, owoce. Powinieneś także spożywać orzechy - włoskie, laskowe, migdały, - dostarczają zdrowe kwasy, korzystnie wpływające na mózg oraz magnez. Ponadto staraj się spożywać oleje - oliwa z oliwek, olej lniany, ponieważ zawierają kwasy - omega 3.
Zdrowe śniadanie:
np.
3 kromki pieczywa żytniego nasączonego oliwą z oliwek, 1 plasterek sera żółtego, 2 plasterki wędliny sałata zielona i pomidor. Kakao na mleku do picia.
2 śniadanie - banan, garść orzechów włoskich, kanapka z białym serem.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Podstawową sprawą w odżywianiu mózgu jest jego odpowiednie nawodnienie. Warto o tym pamiętać, nie tylko przy śniadaniu, ale w ciągu całego dnia, a więc: woda (mózg składa się z niej w 80%!!). Wypijaj ok. 1,5 litra wody mineralnej dziennie.
Poza tym kwasy tłuszczowe omega-3 (wchodzą w skład błon komórkowych w mózgu i odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu komórek). Orzechy włoskie i siemię lniane (można dodać do owsianki lub kaszy jaglanej), z ryb (śledź, sardynki, łosoś) można zrobić sałatkę lub pastę kanapkową.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea

Dzień dobry!

Śniadanie powinno dać energię na początek dnia, dlatego najlepiej spożywać je do godziny od przebudzenia. Istotne jest, aby było pełnowartościowe. W tym celu polecam: owsiankę z orzechami/ nasionami słonecznika/ suszonymi owocami; jajecznice na parzę; kanapki z wędliną drobiową i warzywami; sałatki z warzyw i jogurtu naturalnego z dodatkiem otrębów np. żytnich.

Po więcej porad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska