Stosowanie koncentratorów tlenu przez osoby uprawiające sport

Słyszałem o dobrym wpływie tlenu na regeneracje u osób uprawiających sport. Czy jest rzeczywiście skuteczna? Jak ją stosować? U jakiego lekarza powinienem szukać porady jak dobrze stosować koncentratory tlenu ?

Koncentratory tlenu są w pierwszej kolejności stosowane przez osoby cierpiące na choroby układu oddechowego jak astma czy POCHP - także pomoc w doborze takiego sprzętu może Pan uzyskać u pulmunologa. Radziłabym jednak udać się także do lekarza sportowego (niestety nie jest to częsta specjalizacja) - gdyż tlen rzeczywiście może być pomocny, ale należy pamiętać, że nieprawidłowe ilości tlenu są silnie toksyczne dla organizmu - należy więc pod nadzorem specjalisty rozważyć wszystkie potencjalne za i przeciw takiej terapii.