Strach przed ciemnością u 20-latki

W tym roku bede miała już 20 lat a od dziecinstwa nie poradziłam sobie ze strachem przed ciemnoscia.Jak miałam kilka lat zobaczyłam coś w pokoju, byłam u 2 psychiatrów a oni powiedziali że psychicznie jestem zdrowa,chyba że przezyłam cos traumatycznego,ale nie wydaje im sie.Tak samo było z moją siostrą.Już nigdy wiecej nic nie widziałam.Co prawda z biegiem czasu sprawa idzie ku lepszemu,ale ciągle jest coś nie tak.Czesto nie moge zasnąć bez zapalonej lampki.Jak całkowicie pokonać lęk?

Warto spróbować spotkania z psychologiem i psychoterapii. Psychiatra stwierdził, że nie chodzi tu o zaburzenia zdrowia psychicznego, a bardziej o zaburzenia lękowe, które stanowią dyskomfort a nie uniemożliwiają funkcjonowanie. W poradzeniu sobie z lękiem warto poszukać jego źródeł, przyjrzeć się sposobom przeżywania, nakręcania lęku, myślom towarzyszącym, a także innym objawom, dalej możliwościom wpływu i zmiany sytuacji. A to najszybciej robi się w psychoterapii.