TSH na poziomie 6,5 a dieta i ćwiczenia

Wyniki badań krwi wykazały, że moje TSH=6,5. Od prawie 4 miesięcy jestem na diecie 1000 kcal oraz niemalże codziennie spędzam na siłowni minimum 2h, spalając około 700 kcal. Schudłam już 20kg, moje BMI jest zadawalające. W tym miesiącu nie dostałam okresu. Mam już ustalony termin USG tarczycy, czy to badanie wyjaśni mi, czy problemy z tarczycą spowodowałam sobie sama przez dietę i ćwiczenia? Czy porzucenie drakońskiej diety poprawi moje wyniki?

Szanowna Pani,

TSH na poziomie 6,5 w Pani wieku jest daleko od normy, proszę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem endokrynologiem w celu rozpoczęcia leczenia.

Prawdopodobieństwo, że taki poziom hormonu tarczycy został wywołany przez dietę jest niemalże zerowy.
Jednkaże, aby utrzymać obecną masę ciała nie zaleca sie nagłego porzucania obecnego trybu życia (aktywności i diety), prosze stopniowo zwiększać ilość kalorii i zmniejszać aktywność fizyczną.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]