Uczucie głodu po posiłku

Mam pytanie odnośnie odżywiania, mianowicie nieważne ile zjem w jednym posiłku i tak po 2,5-3 h jestem głodna, zaczęłam mierzyć cukier , 53 kg 172 cm wzrostu , biorę tabletkin antykoncepcyjne na wywołanie okresu, mam apetyt na węglowodany. cukier 2 h po posiłku -89 mg/DL. Na czczo zazwyczaj ok 80. Jak powinnam się odzywiać? Mam niską wagę i mogłabym przytyć. Serdecznie pozdrawiam

Witam,

ogólni rzecz biorąc powinno się spożywać posiłki co 3h. Jeżeli brakuje Pani węglowodanów należy zwiększyć ich ilości w posiłkach.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

ważne są w diecie wszystkie makroskładniki, zatem nie pomijajmy tłuszczu w diecie. Zatem aby pozbyć się uczucia głodu w krótkim odstępie pozjedzeniu posiłku proszę budować posiłki zawierające w swoim składzie zdrowy tłuszcz jak: olej kokosowy, awokado, wiórki kokosowe, oliwa z oliwek, orzechy.

Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk Kliniczny
www.sports-med.pl

Witam. Za mało mamy informacji na wiązącą odpowiedx. Po pierwsze należałoby się przyjrzeć Pani posiłkom- ich gęstości odżywczej, bilansowi makroskładników, ilości. Często właściwe skomponowanie problem rozwiązuje. Do piero w kolejnym kroku mozna poszukać ewentualnych dysfunkcji, problemów zdrowotnych. Należałoby przyjrzeć się chorobom w rodzinie (są osoby chorujące na cukrzycę? Zakładam, ze tak skoro ma Pani dostęp do glukometru). Może warto zrobić dodatkowe badania- ale to wszystko gdybanie i zadanie dla lekarza i dietetyka. Zapraszam Panią do kontaktu :)

pozdrawiam
Katarzyna Gediga
http://www.emvit.pl/pl/Dietetyka4/Konsultacje-online