Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób wyleczyć pokrzywkę alergiczną?

Witam, mam pytanie, w poniedziałek dostalam silnej pokrzywki alergicznej (mam 22lata) lekarz podejrzewa ze najprawdopodobniej od antybiotyków,ktore bralam na zapalenie oskrzeli. Dostalam silne leki odczulajace Dexaven dozylnie i domiesniowo, jednak wszystko sie nasila po tych zastrzykach. Napady gorąca, wysypka swedzaca i puchnaca. Dostalam skierowanie do szpitala na oddzial skórny, w sobote mam jeszcze wizyte u alergologa. Co robic? Jak reagowac?U mnie w miescie (,Walbrzych,) zero pomocy..
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Skierowanie na oddział dermatologiczny to nie jest "zero pomocy", to właściwe postępowanie. Osoba z opisanymi przez Panią objawami powinna leżeć na oddziale. Proszę udać się tam niezwłocznie.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety