Ryzyko ciąży po trzech miesiącach stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, jaka jest szansa, że zajdę w ciążę, gdy jestem na tabletkach od trzech miesięcy co-cyprindiol 2000/35. Jednak przed obecnym cyklem miałam trzydniowe okno, okres dostałam 12.04, tabletki zaczęłam brać 17.04 (powinnam 13.04). Wzięłam wtedy 2 tabletki. Do stosunku doszło 28.04. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie! Późniejsze rozpoczęcie nowego opakowania tabletek niestety wiąże się z podwyższonym ryzykiem ciąży. W podobnych sytuacjach należy zdawać sobie sprawę, iż wszystkie stosunki mające miejsce w czasie przerwy jak i kolejnych 7 dni nie były zabezpieczone. Z Pani opisu wynika, iż pierwszy stosunek miał miejsce dopiero w dniu przyjmowania 11 tabletek, a zatem, zgodnie z danymi podanymi przez producenta, był on zabezpieczony. Ryzyko ciąży jest zatem równe indeksowi Pearla dla tabletek antykoncepcyjnych i wynosi 0,3. Pozdrawiam