Wrzody żołądka, nadżerki i bakterie a refluks

Witam ! Or Zawsze mam problem z zoladkiem mam 31 Lat mialam juz wrzody I nadrzerki i bakterie! Zawsze dieta dluga dieta I Zawsze z lekami przechodzilo ... 2 Lata juz mialam spokoj , jakies 2 tygodnie temu Po zupie pomidorowej z pradziwych pomidorow zaczelo znow mnie bolec alw inaczej .. Po jedzenie mam bole zamostkowe takie uscikajacy napoczatku myslam ze to serce ale Zawsze pojawial sie Po jedzenia ... Czy to jest refluks przelyku?

Szanowna Pani,
Ból, który odczuwa się przy refluksie żołądkowo-przełykowym jest bardzo podobny do bólów sercowych. Dodatkową przesłanką za tym, że jest to refluks, jest występowanie tych bólów po jedzeniu.

Doradzałbym dalszą diagnostykę w tym kierunku u lekarza pierwszego kontaktu i gastrologa. Wizyta u dietetyka również może być pomocna, ponieważ modyfikacja diety może spowodować brak potrzeby przyjmowania leków.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula - dietetyk kliniczny - Poznań