Wymioty a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam Biorę kontracept.Wczoraj 2 godz. po przyjęciu 13 tabletki nastąpiły wymioty.Zdążyłam przyjąć kolejną tabletkę przed upływem 12 h.Tabletkę wzięłam z kolejnego dnia tego samego blistra,myśląc,że po prostu w 3 tygodniu nie przyjmę tej ostatniej brakującej tabletki robiąc tym samym 7 dniową przerwę po 20 dniach.Teraz przeczytała,że w razie wymiotów trzeba przyjąć kolejna tabletkę z nowego blistra.Czy mogę nie przyjąć tej ostatniej tabletki z 3 tyg postępując tak jak w przypadku jej pominięcia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Cykl skróci się o jeden dzień ale nie jest to problem. Nie spowoduje to zmniejszenia się ochrony antykoncepcyjnej.